Termal Etiket Çeşitleri

Lamine termal etiketlerden hariç, yüzeyinde koruyucu bir tabaka içermeyen eco termal etiketlerde bulunmaktadır. Prensibi kağıt üstüne termal lamine edilmesi esaslarına dayanmaktadır. Kullanılmakta olan barkod yazıcısının baş bölgesinde oluşan ısı neticesinde termal malzeme sıvılaşma özelliği göstermekte ve bu şekil ile eco termal etiketin üzerine baskı alınması sağlanmaktadır.

Açıklanan baskı sistemi nedeni ile herhangi bir baskı alınmasına ihtiyaç duyulduğunda, ribon kullanılması kaçınılmaz bir gerçektir. Uygulanacak direkt termal baskı yöntemi sayesinde, kolay ve düşük maliyetler ile eco etiketlere baskı alınması mümkün kılınmaktadır. Eco termal etiketler genellik ile otomasyon sektörlerinde kuru gıda ile bakliyat sektörlerinde tercih edilmektedir. Termal etiketler sınıfının üçüncü çeşidi olan semi termal etiketler, üst yüzey kısımlarında koruyucu bir tabakaya sahip olan etiket çeşitleridir. Semi termal etiketler eco termal etiketlere nazaran daha dayanıklı ürünlerdir.

Termal Etiketler Kullanım Alanları

Termal etiketler cinslerine göre farklı alanlarda kullanılmak ile birlikte genel olarak gıda sektörü, kargo firmaları, hastaneler, otomasyon sektörü ve tekstil sektörü gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Bu yazı TR Blog kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.